הוסף כתבה קטגוריות
 • המאמר החדש ביותר באתר
  ללמוד ערבית מדוברת איך ללמוד לדבר ערבית מדוברת גם אם אתם לא יודעים אפילו מילה אחת בערבית

  בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים מבקשים ללמוד לדבר ערבית מדוברת, כל אחד והסיבה שלו. יש מי שרוצה ללמוד לדבר ערבית כדי לשרת בצבא ביחידות מיוחדות, יש מי שרוצה לעבוד עם…

  המשך
  אודות הכותב
  מערכת האתר
  מערכת אתר האובוקס - אתר מאמרים שכל המאמרים בו מתחילים במילה 'איך'. אתר טיפים מבית היוצר של אתר ניוזבוקס.
  מאמרים נוספים של הכותב
  גם אתה יכול לכתוב כאן

  מטרת האתר היא להתקדם ולהכיל מאמרים מכל הסוגים וכך לעזור לגולשים בכמה שיותר שאלות ותחומים. על מנת שזה יקרה יש צורך בלא מעט כותבים ומומחים בתחומים שונים.

  אם אתה חושב שאתה יכול לתרום בכתיבת מאמרים בין אם למטרות תרומה בלבד ובין אם למטרות קידום העסק או האתר שלך באמצעות הוספת קישורים ופרטי המידע עליך בתור הכותב, אתה מוזמן ליצור איתנו קשר באמצעות הכפתור למטה ואנחנו נבחן את בקשתך.

  צרו איתנו קשר

  איך לאמן ילדים להיות מנהיגים?

  מערכת האתר
  | 14 בספטמבר 2020 |

  כולנו רוצים לראות את הילדים שלנו גדלים והופכים להיות אנשים אשר תופסים מנהיגות. המנהיגות יכולה לבוא לידי ביטוי בתחומים שונים, כמו יוזמה מקומית של נוער ביישוב מסוים, או זה שיקים חברת סטראטאפ בעתיד ויגייס אנשים ללכת אחריו מתוך אמונה בדרך. אך כיצד ניתן לאמן אותם למנהיגות, אם בכלל?

  היום, לאחר מחקרים רבים אשר בוצעו בנושא, אנו מבינים שהמנהיגות היא אינה תכונה מולדת, אלא תכונה נרכשת. ישנם אנשים שהחינוך בבית, כמו גם נסיבות החיים שהתמודדו איתם, הפכו אותם באופן טבעי למנהיגים. אך בסופו של דבר מדובר בתכונות אופי ואינטליגנציה רגשית; אלו הן בהחלט תכונות אשר ניתן לאמן ולפתח. בין אוסף התכונות אשר עושות אדם מנהיג ניתן להזכיר את היכולת לחשוב מחוץ לקופסה, ואפילו לחשוב בניגוד לדפוסי המחשבה המקובלים. זה דורש לא רק דמיון ויצירתיות, אלא הבנה והפנמה שזה בסדר לחשוב אחרת, אפילו כאשר אנו בעמדת מיעוט. זוהי גישה חינוכית שמתחילה כבר בבית.

  עלינו גם לגרום לילד להאמין בעצמו, להבין שיש לו כוח ויכולת לחולל שינוי ולהוביל אחריו אנשים מתוך השראה ולא מתוך עמדת כוח. לצורך כך יש ללמד אותו את ערך שיתוף הפעולה והסינרגיה שניתן להשיג באמצעות שת“פ. כמו כן על מנת להנהיג ולבנות את שיתופי הפעולה, צריך גם ללמוד להקשיב לזולת ולחשוב בצורה אסטרטגית.

  בהחלו ניתן לחנך את הילדים לתכונות אלו. לא ניתן לעשות זאת בצורה סטנדרטית,כלומר לא נוכל ללמד אותם את שיתוף הפעולה, החשיבה האסטרטגית או ההקשבה לזולת בצורה עיונית, זה לא יעבוד. אנחנו צריכים שיטת חינוך אחרת אשר תגרום להם להפנים את הערכים הללו.

  החינוך מתחיל  בבית

  זכרו שהחינוך מתחיל בבית. הילדים מחקים את המבוגרים כבר מגיל צעיר, ולכן ראוי שנשמש להם כדוגמה אישית. כבר מגיל צעיר חשוב שנספק להם את הסביבה התומכת וניתן להם את הלגיטימציה לחשוב אחרת. משחקים המעשירים את הדמיון יכולים לפתח את החשיבה היצירתית, דבר אשר יעזור להם בעתיד לפתח אסטרטגיות. כמו כן חשוב מאוד לפתח את הכישורים החברתיים שלהם, וזהו דבר אשר נרכש מתוך משחק וקשרי חברות עם ילדים אחרים.

  בנוסף ישנן גם סדנאות מנהיגות, כמו למשל הסדנאות של שרביט הדרכה, אשר יכולות להתקיים במערכת החינוך, תנועות נוער ואפילו קייטנות. היתרון של סדנאות אלו הוא שהן תוכננו על ידי אנשי חינוך והן שמות דגש על פיתוח מנהיגות. סדנאות אלו משתמשות בפרקטיקות שהוכחו כמוצלחות בתחום המנהיגות. הסדנאות לפיתוח מנהיגות בעצם מבוססות על משחקים והפעלות, בסופו של דבר הילדים משחקים ונהנים, אך על הדרך הם סופגים את תכונות המנהיגות. המשימות והמשחקים תוכננו במיוחד לצורך פיתוח עבודת צוות, הקשבה לזולת, חשיבה אסטרטגית וכל התכונות אשר יוצרות את המנהיגות. נראה שמשחקים והפעלות אשר תוכננו לצורך מטרה זו, הם הדרך היעילה ביותר לאימון למנהיגות