הוסף כתבה קטגוריות
 • המאמר החדש ביותר באתר
  ללמוד ערבית מדוברת איך ללמוד לדבר ערבית מדוברת גם אם אתם לא יודעים אפילו מילה אחת בערבית

  בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים מבקשים ללמוד לדבר ערבית מדוברת, כל אחד והסיבה שלו. יש מי שרוצה ללמוד לדבר ערבית כדי לשרת בצבא ביחידות מיוחדות, יש מי שרוצה לעבוד עם…

  המשך
  אודות הכותב
  מערכת האתר
  מערכת אתר האובוקס - אתר מאמרים שכל המאמרים בו מתחילים במילה 'איך'. אתר טיפים מבית היוצר של אתר ניוזבוקס.
  מאמרים נוספים של הכותב
  גם אתה יכול לכתוב כאן

  מטרת האתר היא להתקדם ולהכיל מאמרים מכל הסוגים וכך לעזור לגולשים בכמה שיותר שאלות ותחומים. על מנת שזה יקרה יש צורך בלא מעט כותבים ומומחים בתחומים שונים.

  אם אתה חושב שאתה יכול לתרום בכתיבת מאמרים בין אם למטרות תרומה בלבד ובין אם למטרות קידום העסק או האתר שלך באמצעות הוספת קישורים ופרטי המידע עליך בתור הכותב, אתה מוזמן ליצור איתנו קשר באמצעות הכפתור למטה ואנחנו נבחן את בקשתך.

  צרו איתנו קשר

  איך לבחור נכון מטבח כפרי לבית שלי?

  בכל בית שבו מבצעים שיפוצים או בונים מההתחלה, יש הרגע שבו מגיעים למטבח ואז מתבררים החלומות של בעלי הבית בנוגע למה שנחשב כמעט לקלישאה – לב הבית והמרכז שאוסף אליו את כולם. אם יש לכם את היכולת לעצב אותו מחדש ומהיסוד, זוהי מלאכה נעימה לבחור לכם מטבח חלומות בדיוק כפי שבוודאי דמיינתם אותו בכל השנים שבהן התפשרתם על עיצובים שלא דומים אפילו למה שרציתם. כזה הוא למשל מטבח כפרי שיש עליו המון גרסאות שמותאמות לבתים ולדירות ולאין ספור רמות תקציב. הבחירה במטבח הכפרי מוכרת למעצבים רבים שנתקלו באנשים ששם הם מרגישים הכי נוח ולכן בחרו בסגנון עיצוב זה כדי לבטא זאת.

  מה יש לדעת כשבוחרים מטבח כפרי?

  ראשית, יש לדעת שמטבח כפרי, כשמו כן הוא, מגיע אלינו מהבתים של פעם שבהם לא הייתה הרבה הגבלת מקום משום שהמטבח באמת היה לב הבית וגם אם היו שם רק שני חדרים בבקתה, הרי שהמטבח עצמו תפס מקום ותפקד גם כחדר אוכל ואירוח והתכנסות. כך שאם המקום שלכם אינו רחב ידיים כמו בקתה כפרית כזאת, נסו למצוא פתרונות אחרים שיאפשרו לכם שימוש במוטיבים הכפריים כמו עץ ונגרות בסגנון מסורתי יותר מאשר המודרני. רצוי שמטבח כפרי יהיה רחב ידיים, כדי שיתכננו בו שטחי אירוח וישיבה, אולם גם אם לא, יש מוטיבים אחרים שיסייעו לכם להעניק לו את המראה של מטבח כפרי כלבבכם.

  חומרים מסורתיים ולא חדשניים מדי

  גם אם יש חומרים שאפשר להסוות אותם כעץ ולצבוע אותם בצורה כזאת, הרי שיש איכות מסוימת שלא יכולה להיות למטבח שאינו נבנה מנגרות קלאסית שיש בה עץ טבעי ולא חלופות מודרניות. כמו כן, בכל הכבוד לפלסטיק ולמתכות, השימוש בהם חייב להיות מעודן ומתון, כדי לא להפוך מטבח כפרי להייטקי מדי או עתידנו. פלסטיק הוא גם חומר שמתאים יותר לווינטג' משנים מסוימות שאינן נראות כפריות.

  צבעים ואבזרים נוסטלגיים

  צבעי מטבח כפרי לעולם לא יהיו זועקים מדי או ססגוניים בצורה מכאיבה כמעט לעיניים. הפשטות הנוסטלגית מכתיבה פלטת צבעים רגועה וטבעית ככל האפשר. להם נוספים גוונים של אבזור כמו וילונות תחרה או כותנה, מפות משובצות או ציורים על גבי כלי האוכל והסירים המיוחדים שנראים כמו פעם. חשבו על הצלחות המעוטרות מקרמיקה או חרסינה, הפסלים הגדולים משחכים למשקה חם, הסירים הכבדים שתלויים על הקיר ועל משטחי העבודה שמאפיינים מטבח כפרי כזה והרכיבו לכם מטבח מעוצב בדיוק כמו שרציתם.