הוסף כתבה קטגוריות
 • המאמר החדש ביותר באתר
  ללמוד ערבית מדוברת איך ללמוד לדבר ערבית מדוברת גם אם אתם לא יודעים אפילו מילה אחת בערבית

  בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים מבקשים ללמוד לדבר ערבית מדוברת, כל אחד והסיבה שלו. יש מי שרוצה ללמוד לדבר ערבית כדי לשרת בצבא ביחידות מיוחדות, יש מי שרוצה לעבוד עם…

  המשך
  אודות הכותב
  מערכת האתר
  מערכת אתר האובוקס - אתר מאמרים שכל המאמרים בו מתחילים במילה 'איך'. אתר טיפים מבית היוצר של אתר ניוזבוקס.
  מאמרים נוספים של הכותב
  גם אתה יכול לכתוב כאן

  מטרת האתר היא להתקדם ולהכיל מאמרים מכל הסוגים וכך לעזור לגולשים בכמה שיותר שאלות ותחומים. על מנת שזה יקרה יש צורך בלא מעט כותבים ומומחים בתחומים שונים.

  אם אתה חושב שאתה יכול לתרום בכתיבת מאמרים בין אם למטרות תרומה בלבד ובין אם למטרות קידום העסק או האתר שלך באמצעות הוספת קישורים ופרטי המידע עליך בתור הכותב, אתה מוזמן ליצור איתנו קשר באמצעות הכפתור למטה ואנחנו נבחן את בקשתך.

  צרו איתנו קשר

  איך מחשבים אחוזים? (ללא עזרים)

  בואו נגיד את האמת, גוגל לא תמיד יהיה איתכם ולא תוכלו לשאול אותו כל הזמן איך מחשבים אחוזים. אז למה שלא תלמדו איך לחשב אחוזים אחת ולתמיד? ישנם מחשבונים מיוחדים שמאפשרים לכם למצוא את התשובות מהר. דוגמא למחשבון כזה ניתן למצוא כאן אבל שימוש בכלים כאלו לא יועיל לכם בטווח הרחוק. אז נלמד אתכם עכשיו איך לחשב אחוזים!

  יש לכם את המספרים אבל לא את האחוזים

  דוגמא: כמה זה 25% מ-500?

  תרגיל: אם אתם רוצים למצוא 25% מתוך 500 אז מחלקים 500 ב-100 ומכפילים ב-25.

  איך לזכור? ברגע שאתם מחלקים את הסכום הכולל ב-100, אתם מקבלים סכום שהוא 1% ולכן אתם יכולים לשחק עם זה איך שבא לכם כדי להגיע לכמה אחוזים שאתם רוצים.

  יש לכם את המספר הקטן אבל לא את האחוז שלו

  דוגמא: כמה זה 125 מתוך 500 באחוזים?

  תרגיל: אם אתם רוצים למצוא כמה זה 125 מתוך 500, מה שאתם צריכים לעשות זה לחשב 125 לחלק ל-500 (לחלק את הסכום שאתם רוצים למצוא מתוך השלם) ואז להכפיל ב-100.

  איך לזכור? יש לכם את 2 המספרים האלו ולכן אתם צריכים 'לשחק' איתם איכשהו כדי למצוא את האחוזים. לא משנה איזו דרך תנסו, הדרך היחידה שתיתן לכם מס' הגיוני היא חלוקת המס' הקטן במס' הגדול. לאחר מכן תקבול שבר עשרוני שהוא כביכול האחוזים מתוך 1 (על מנת למצוא אותו תכפילו ב-100, אבל זה משהו שכבר רואים מול העיניים)

  יש לכם אחוז מתוך השלם, אבל כמה הוא שווה?

  דוגמא: כמה שווים ה-25% מתוך ה-500?

  תרגיל: תחלקו את ה-25% ב-100 ואז תכפילו ב-500.

  איך לזכור? זוהי פעולה הפוכה של מה שהסברנו מקודם. בשני המקרים יש לכם את ה-500 שזה הסכום השלם. אז תזכרו שכשיש לכם רק את החלק הקטן, באחוזים או במספר הרגיל, הפעולה היא היא דומה רק בסדר הפוך (דומה לחוקי הכפל והחילוק). אם מקודם חילקתם בסכום הכולל והכפלתם ב-100, פה תחלקו ב-100 ותכפילו בסכום הכולל.

  איך לחשב הנחות או מע"מ?

  ברגע שיש לנו סכום מסוים, נחשיב אותו כ-1 שלם. כל סכום אחוזי ממנו יהיה שבר עשרוני, זאת אומרת שאם מע"מ הוא 17 אחוז ומחירו של מוצר ללא מע"מ הוא 150, מכפילים את ה-150 ב-1.17 (שזה ה-1 השלם שלנו + 17 אחוז מתוכו). אם אנחנו רוצים לחשב רק את האחוז מתוכו, פשוט מכפילים ב-0.17.

  דוגמא נוספת – המחיר עולה 150 (עזבו מע"מ כרגע) ואתם מקבלים 20% הנחה. אז איך מחשבים? פשוט מאוד. 150 כפול 0.80 (כי הורדנו את ה-20% מתוך ה-1 השלם). באותה מידה תוכלו לגלות כמה שווה ההנחה באמצעות 150 כפול 0.20 ואז להחסיר את המחיר ידנית. בשני המקרים התוצאה תהיה 120 ש"ח מחיר סופי.

  איך לזכור? זכרו שהמוצר שלנו הוא 1, כל דבר מסביב לו באחוזים יהיה שבר עשרוני גדול או קטן מ-1 בהתאם לאחוזים.

  תגיות: ,