הוסף כתבה קטגוריות
 • המאמר החדש ביותר באתר
  ללמוד ערבית מדוברת איך ללמוד לדבר ערבית מדוברת גם אם אתם לא יודעים אפילו מילה אחת בערבית

  בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים מבקשים ללמוד לדבר ערבית מדוברת, כל אחד והסיבה שלו. יש מי שרוצה ללמוד לדבר ערבית כדי לשרת בצבא ביחידות מיוחדות, יש מי שרוצה לעבוד עם…

  המשך
  אודות הכותב
  מערכת האתר
  מערכת אתר האובוקס - אתר מאמרים שכל המאמרים בו מתחילים במילה 'איך'. אתר טיפים מבית היוצר של אתר ניוזבוקס.
  מאמרים נוספים של הכותב
  גם אתה יכול לכתוב כאן

  מטרת האתר היא להתקדם ולהכיל מאמרים מכל הסוגים וכך לעזור לגולשים בכמה שיותר שאלות ותחומים. על מנת שזה יקרה יש צורך בלא מעט כותבים ומומחים בתחומים שונים.

  אם אתה חושב שאתה יכול לתרום בכתיבת מאמרים בין אם למטרות תרומה בלבד ובין אם למטרות קידום העסק או האתר שלך באמצעות הוספת קישורים ופרטי המידע עליך בתור הכותב, אתה מוזמן ליצור איתנו קשר באמצעות הכפתור למטה ואנחנו נבחן את בקשתך.

  צרו איתנו קשר

  איך מטפלים באנדומטריוזיס?

  אנדומטריוזיס היא בעיה רפואית קשה שפוגעת ב-5% עד 10% מאוכלוסיית הנשים בעולם. מדובר על מצב קשה של כאבי תופת באזור האגן, הבטן והאזורים המוצנעים בזמן הווסת ובאזור תקופה זו. נשים רבות מחפשות איך להקל על כאבים באנדומטריוזיס ותוהות איך מטפלים באנדומטריוזיס באמצעות מרפאות שונות. בין אם מדובר במרפאות נשים רגילות (מערביות) ובין אם מרפאות נשים שעוסקות ברפואה הטבעית \ הרפואה הסינית.

  אז איך באמת מטפלים באנדומטריוזיס?

  כשיש חשד לאנדומטריוזיס יש בעיקר 2 דרכים בהם הרופא יכול לטפל. באמצעות ניתוח או באמצעות תרופות. הניתוח הוא טיפול טוב שאמנם לא מתאים לכל אישה, אך אם הוא מבוצע ניתן להגיע לתוצאות טובות של הקלה בכאבים ואף שיפור רב בסיכויים להרות. בדרך כלל ימליצו לבצע ניתוח כשהכאבים ממש חזקים וכמובן בהתאם למטופלת, גילה, היסטוריית הלידות שלה ופרמטרים נוספים.

  האפשרות השניה – התרופתית – כוללת בין היתר גלולות למניעת הריון ותרופות שמעכבות את הביוץ. כפי שהבנתם, התרופות לא מרפאות את המחלה אלא רק מרגיעות את הכאבים אם כי יכולות לגרום לתופעות לוואי לא נעימות כמו חוסר שינה, גלי חום ועוד… כשבמקרים קיצוניים יותר תסבול המטופלת גם מכאבי ראש, שינויים במצבי רוח, עליה במשקל ותופעות לוואי נוספות כתוצאה מרגישות לתרופה ולכן במקרה כזה התרופות לא מועילות ולא מומלצות.

  הרפואה הסינית – אנדומטריוזיס

  בדרך כלל כשטיפול באנדומטריוזיס הולך טוב ברפואה הקונבנציונלית – אין צורך בהתערבות של הרפואה הסינית. אך יש מקרים בהם מומלץ לשלב את הרפואה הסינית עם הרפואה המערבית. כשהטיפולים ברפואה המערבית לא מועילים או כשתופעות הלוואי של הטיפולים ההורמונליים קשים – אפשר להיעזר ברופאה הסינית הטבעית כדי להרגיע את הכאבים וכדאי לשפר את איכות החיים. בשנים האחרונות ניתן לראות יותר ויותר מקרים של נשים שגילו את הרפואה הסינית ונעזרות בה כדי להקל על אורח חייהן ולהתמודד עם קשיים שונים וביניהם גם אנדומטריוזיס.