הוסף כתבה קטגוריות
 • המאמר החדש ביותר באתר
  ללמוד ערבית מדוברת איך ללמוד לדבר ערבית מדוברת גם אם אתם לא יודעים אפילו מילה אחת בערבית

  בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים מבקשים ללמוד לדבר ערבית מדוברת, כל אחד והסיבה שלו. יש מי שרוצה ללמוד לדבר ערבית כדי לשרת בצבא ביחידות מיוחדות, יש מי שרוצה לעבוד עם…

  המשך
  אודות הכותב
  מאמרים נוספים של הכותב
  גם אתה יכול לכתוב כאן

  מטרת האתר היא להתקדם ולהכיל מאמרים מכל הסוגים וכך לעזור לגולשים בכמה שיותר שאלות ותחומים. על מנת שזה יקרה יש צורך בלא מעט כותבים ומומחים בתחומים שונים.

  אם אתה חושב שאתה יכול לתרום בכתיבת מאמרים בין אם למטרות תרומה בלבד ובין אם למטרות קידום העסק או האתר שלך באמצעות הוספת קישורים ופרטי המידע עליך בתור הכותב, אתה מוזמן ליצור איתנו קשר באמצעות הכפתור למטה ואנחנו נבחן את בקשתך.

  צרו איתנו קשר

  איך מרכיבים נופש לציבור הדתי והחרדי?

  חופש פסח כבר התחיל, ואיתו מתקרב החופש הגדול, החופשה הארוכה ביותר של הילדים מבית הספר ואתם מחפשים אטרקציות. אולי תיסעו לפארק מים, אולי לקמפינג, אבל מה שבטוח: רוב הישראלים מעדיפים לצאת לנופש במהלך החופש הגדול ואי אפשר להאשים אותם, חבילות הנופש עברו הוזלה משמעותית בשנים האחרונות וגם זה "שורף" מספר לא מבוטל של ימים מתוך החופש הגדול כך שלא צריך לשלם על הקייטנה בתקופה הזו. אך בתכנון החופשה עלולות לצוץ מספר בעיות.

  אילו בעיות עלולות לצוץ במהלך הרכבת חופשה

  במידה וטסתם עם ילדים אתם בוודאי יודעים למה הכוונה, כבר בהתחלה נתקלים בקשיים כאשר לא תמיד בחירת היעד היא דבר טריוויאלי. לפעמים הילדים חולמים על יעד אקזוטי, כזה שיקר יותר לממן או שפשוט לא ריאלי עבור חופשה משפחתית. לאחר שעברתם את שלב בחירת היעד בשלום, צריך לבחור מלון, איך בוחרים? יש מלונות שיותר קרובים למרכז העיר ויש כאלו שיותר קרובים לטבע, יש מלונות חמישה כוכבים מרוחקים ויש מלונות שלושה כוכבים ממש במרכז העיר, הבחירה תלוי באופי החופשה שאתם מתכננים. במידה ואתם מתכננים טיול שקט ורגוע בטבע אולי עדיף לקחת את המלון בעל חמשת הכוכבים ולהנות מהאיכות והשקט שבריחוק מהעיר. ישנן עוד אינספור בעיות שעלולות לצוץ אך אנו נתמקד באחת עיקרית ביותר:  הרכבת נופש לציבור הדתי והחרדי. עניין זה עלול להיות רגיש ומעט מסובך לאלו המבקשים לצאת לחופשה אך לא מוכנים לוותר על שמירת הכשרות ומסורות אחרות.

  איפה מתחילים?

  אז כמו שציינו לעיל, ישנם מספר אתגרים שיכולים לצוץ בתכנון החופשה, אך אם אתם מעוניינים בנופש כשר ייתכן והדבר יכול להקל עליכם ולאו דווקא להקשות בתכנון הטיול. בחירת יעד לנופש לציבור דתי ומסורתי היא בחירה מתוך רשימה יותר מצומצמת מאשר רשימה ללא הגבלות, את הנופש הנ"ל ניתן למצוא בעיקר בארץ, בארצות אירופה ואם מחפשים טוב וגם מוכנים לשלם על כך אז גם בארצות הברית. אלו הם היעדים הכלליים שלכם במידה ואתם מחפשים לנפוש ולשמור כשרות במקביל. אז לאחר שצמצמנו את רשימה היעדים ייתכן ובחירת היעד תהיה קלה יותר עבורנו.

  בחירת המלון המתאים

  לאחר שבחרתם יעד שמצא חן בעיניכם, כעת עליכם לבחור מלון. אתם יכולים לצמצמם את החיפוש בעזרת הוספת המילה כשר לחיפוש המלון שלכם, כיום יש מודעות גדולה לעניין וניתן להוסיף סינון כזה, למשל: מלונות כשרים באירופה. כמובן שעליכם לקחת בחשבון את הדבר הבא: במידה והמלון כן מוגדר ככשר עליכם לדעת אם הוא תואם את דרישותיכם, כך למשל משפחה מסורתית מוכנה לסבול את העובדה שמגישים במלון חזיר ובלבד שאת המנות שלהם הכינו בנפרד ומגישים בכלים כשרים אך לא כך הדבר עם משפחות חרדיות בלא מעט מקרים.

  לסיכום

  כפי שאמרנו, הרכבת נופש לציבור הדתי יכולה להיות קצת יותר מורכבת אך ניתן להסתכל על זה בתור אפשרות מעולה לסינון אופציות וצמצום הרשימות מהן ניתן לבחור כך שישנם שני צדדים למטבע. במידה ותבחרו לא להתעסק בהרכבת הנופש ישנם המון חברות המציעות חבילות לנופש כשר מורכבות מראש ולכם נשאר רק לבחור.