הוסף כתבה קטגוריות
 • המאמר החדש ביותר באתר
  ללמוד ערבית מדוברת איך ללמוד לדבר ערבית מדוברת גם אם אתם לא יודעים אפילו מילה אחת בערבית

  בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים מבקשים ללמוד לדבר ערבית מדוברת, כל אחד והסיבה שלו. יש מי שרוצה ללמוד לדבר ערבית כדי לשרת בצבא ביחידות מיוחדות, יש מי שרוצה לעבוד עם…

  המשך
  אודות הכותב
  מאמרים נוספים של הכותב
  גם אתה יכול לכתוב כאן

  מטרת האתר היא להתקדם ולהכיל מאמרים מכל הסוגים וכך לעזור לגולשים בכמה שיותר שאלות ותחומים. על מנת שזה יקרה יש צורך בלא מעט כותבים ומומחים בתחומים שונים.

  אם אתה חושב שאתה יכול לתרום בכתיבת מאמרים בין אם למטרות תרומה בלבד ובין אם למטרות קידום העסק או האתר שלך באמצעות הוספת קישורים ופרטי המידע עליך בתור הכותב, אתה מוזמן ליצור איתנו קשר באמצעות הכפתור למטה ואנחנו נבחן את בקשתך.

  צרו איתנו קשר

  איך עובדים עורכי דין מיסוי ?

  ניר מרקו
  | 12 בספטמבר 2021 |

  עורכי דין מיסוי הם אנשי מקצוע בעל ידע נרחב ועשיר הכולל ידע משפטי בתחום הפיננסי ממוקד לצורך התנהלות מול רשות המיסים וכן, כל הדינים הרלוונטיים בתחום המיסוי. עורכי דין מעין אלה מתמודדים עם סוגיות שונות ומגוונות כגון: ירושות, הון שמנוהל בחוץ לארץ, מיסוי בזכייה בפרסים, הון שמופק על ידי אזרחים שאינם אזרחי ישראל, עבירות מס ועוד.

  עורך דין מיסוי ועבירות העלמת מס

  עורכי דין רבים העוסקים בתחום המיסוי, מתמקדים בטיפול בתיקים  סביב פרשיות של העלמות מס. לא פעם שומעים על אנשים שהעלימו מס. העלמת מס נוגעת להסתרה של הכנסות מהשלטונות בדרכים לא חוקיות מתוך רצון להקטין את גובה המס שמשלמים. העלמות מס יכולות להיות מגוונות ויכולות לבוא לידי ביטוי בצורות רבות לרבות העברה של דיווחים כוזבים על עסקאות פיקטיביות, אי דיווח על הכנסות שונות במטרה להקטין את גובבה ההכנסות שמחויבות בתשלום מס, הצגת הוצאות פרטיות של בעל עסק כהוצאותיו של העסק, דיווח לא אמיתי על מגורים ביישוב קו גבול בכדי לקבל זכאות להקלות במס ועוד.

  לעיתים מדובר על עבירות שלא מבוצעות בכוונות זדון אלא בתום לב וישנם מקרים שבהם העבירות לא מהותיות אלא בעיקר טכניות. יחד עם זאת,  לרשויות המס לא משנה מאיזו סיבה בוצעה העבירה ועד כמה היא חמורה ועל כן, ברוב המקרים יוטלו על הנאשם עונשים כבדים שיכולים להגיע עד לשנת מאסר בפועל. מכיוון שמדובר על עבירה משמעותית מאוד שהעונש עליה עלול להיות כבד, אין ספק שחשוב מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין מיסוי איכותי ומקצועי שיודע כיצד להתמודד עם העבירות המדוברות של לקוחותיו בצורה הטובה ביותר ולהשיג עבורם את העונש המינימלי במקרה של עבירת העלמת מס.

  עבירות מס הכנסה והחמרת ענישה

  בשנים האחרונות ניתן לראות כי ישנה מגמה ברורה של החמרת הענישה בעבירות מס הכנסה. על אף שנראה כי ישראל ממוקמת ביחס למדינות אחרות במקום טוב, הרי שעדיין, בהתאם להערכות השונות היקף ההון הלא מדווח מדי שנה בישראל הוא גבוה מאוד. לכן, רשות המיסים עושה כל מאמץ ומשתמשת בשיטות מתוחכמות מאוד על מנת לאתר מעלימי מס. רשות המיסים משתמשת בחקירות של מאגרי נתונים שבהם ניתן למצוא נתונים אודות רכישות נדל"ן, רכישות כלי רכב, יצירות תכופות לחול ועוד. ניתוח יסודי של כלל המאגרים המדוברים ובד בבד הצלבות מתאימות של פרטי מידע, מסייעים לחוקרים לאתר אנשים שמדווחים על הכנסות נמוכות, אך מרבים לצאת מישראל. העונשים כיום על העלמת מס חמורים מאוד בשנים האחרונות. על מעלימי המס מוטלים קנסות גבוהים וכן לא פעם מאסר. על כן, עורך דין מקצועי ומנוסה לענייני מיסוי הוא קריטי בכל מקרה שבו מעורבים באופן כלשהו במקרה של העלמת מס.

  תפקידו של עורכי דין מיסוי בעבירות הללו הוא לספק ללקוחות מידע מדויק, אמין ומקצועי בנוגע למצב של הלקוח ולייצג אותו בצורה נאמנה בכל חשד בעבירת מס. עורך דין מקצועי יכול להוות את ההבדל שבין עונש מאסר בפועל לבין עונש מאסר על תנאי, בין מאסר על תנאי לעבודות שירות ובין קנס גבוה מאוד לקנס נמוך יותר.

  תפקידים נוספים של עורכי דין מיסוי

  תפקידים נוספים של עורכי דין מיסוי יבואו לידי ביטוי בתיאומי מס עבור שכירים, השגת פטורים ממס ערך מוסף במקרים הרלוונטיים, עיסוק בכל מה שנוגע למס שבח ומס רכישה של הלקוח שלו בתהליך מכירת או רכישת דירה, דבר שללא ספק יכול לסייע לו לשלם את סכום המיסים המינימלי בתהליך. כמו כן, במקרים שבהם פקיד השומה לא מקבל את השומה שהציג לא הנישום, עורך דין יכול לסייע ולמנוע מצב של הגעה לבית המשפט.

  לעורכי דין העוסקים בתחום מיסוי תפקיד חשוב מאוד ולא מעט אנשים זקוקים לשירותיהם. חשוב מאוד לבחור במקרה הצורך עורך דין מקצועי, בעל ניסיון רחב היקף בתחום, ותק, המלצות ומוניטין.