הוסף כתבה קטגוריות
 • המאמר החדש ביותר באתר
  ללמוד ערבית מדוברת איך ללמוד לדבר ערבית מדוברת גם אם אתם לא יודעים אפילו מילה אחת בערבית

  בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים מבקשים ללמוד לדבר ערבית מדוברת, כל אחד והסיבה שלו. יש מי שרוצה ללמוד לדבר ערבית כדי לשרת בצבא ביחידות מיוחדות, יש מי שרוצה לעבוד עם…

  המשך
  אודות הכותב
  מאמרים נוספים של הכותב
  גם אתה יכול לכתוב כאן

  מטרת האתר היא להתקדם ולהכיל מאמרים מכל הסוגים וכך לעזור לגולשים בכמה שיותר שאלות ותחומים. על מנת שזה יקרה יש צורך בלא מעט כותבים ומומחים בתחומים שונים.

  אם אתה חושב שאתה יכול לתרום בכתיבת מאמרים בין אם למטרות תרומה בלבד ובין אם למטרות קידום העסק או האתר שלך באמצעות הוספת קישורים ופרטי המידע עליך בתור הכותב, אתה מוזמן ליצור איתנו קשר באמצעות הכפתור למטה ואנחנו נבחן את בקשתך.

  צרו איתנו קשר

  איך עובד מחמם מים?

  ניר מרקו
  | 24 בפברואר 2021 |

  אחד הצרכים הכי בסיסיים של כולנו בבית הוא מים חמים, צורך כה בסיסי שרובנו כלל לא חושבים עליו לעומק למעט כאשר יש תקלה או במקרה של שיפוץ מסיבי בבית או בניית בית חדש. השימושים האנושיים במים חמים רחבים ומגוונים כמובן, כאשר כיום בשוק הישראלי יש מכשירים שונים וטכנולוגיות שונות לחימום מים עבור הצרכים השונים האלו. אז איך עובד מחמם מים ואילו סוגי מערכות חימום מים זמינות לכם? התשובות מיד.

  כל פתרון של מחמם מים במהותו מבצע פעולה פיזיקלית יחסית פשוטה, להעלות את הטמפרטורה של מים מטמפרטורה קרה יחסית לטמפרטורה מוגדרת וחמה יותר. מידת חימום המים תלויה הן בטכנולוגיית חימום המים בה נעשה שימוש והן בצורך לשמו מיועדים המים החמים, כך מים חמים למקלחת צריכים להגיע לטמפרטורה שונה מאשר מים חמים למערכת חימום תת רצפתי.

  מים חמים לשימושים שונים – מערכות שונות לחימום מים

  אנו זקוקים למים חמים לשימושים וצרכים רבים, חלקם בסיסיים ויומיומיים לחלוטין, חלקם רק בחלק מהשנה וחלקם שימושים שהם לגמרי בגדר מותרות המשדרגות את איכות החיים. בהתאם למגוון השימושים האלו ולהיקף השימוש שלנו במים חמים, יש מערכות חימום מים המתאימות יותר או פחות למשימה וגם אשר מבצעות את המשימה ביעילות אנרגטית וכלכלית רבה יותר או פחות.

  מים חמים משמשים אותנו ראשית כל לצרכי רחצה ושימוש שוטף בבית, למשל שטיפת כלים, צרכי היגיינה למיניהם, בישול וכדומה. מעבר לצרכים הבסיסיים והיומיומיים הללו, מים חמים משמשים אותנו גם למערכות נוספות, עונתיות או ספציפיות, למשל חימום מים להזרמה במערכת הסקה מרכזית כמו מערכת חימום תת רצפתי מבוסס מים חמים או חימום מים לצורך בריכת שחייה מחוממת או ג'קוזי מחומם לימי החורף הקרים.

  כמובן שגם מכונת הכביסה ומדיח הכלים מחממים מים, אך המוצרים הקיימים בישראל כוללים גוף חימום עצמאי בתוכם ולא מצריכים אספקה ישירה של מים חמים (בשונה למשל מהמקובל בחלק ממדינות העולם).

  כאמור, לכל משימה ולכל היקף שימוש במים חמים, יש את המערכת האידיאלית עבורה מבחינת הספק, יעילות אנרגטית ויעילות כלכלית.

  סוגים נפוצים של מחממי מים

  דוד שמש: פתרון גאוני ופשוט, עדיין הדרך הזולה והיעילה ביותר לחמם מי צריכה (מקלחות, אמבטיה וברזים) בבית פרטי או דירה. שילוב חכם של דוד אגירה למים וקולט שמש המחמם את המים בעזרת חום השמש בלבד – כשיש שמש אתם מקבלים מים חמים מאוד ובחינם.

  דוד חשמלי: פתרון הקיים בפני עצמו וגם כתוספת לדוד שמש לימים נטולי שמש. מיכל אטום ומבודד האוכם את המים ובתוכו גוף חימום גדול המחמם את המים בתוך המיכל. פשוט לתפעול ולהתקנה אך יחסית יקר להפעלה ומחייב תשומת לב שיש לכם מים חמים בדוד.

  מחמם מים בגז: פתרון לא מאוד נפוץ בישראל, מספק מים חמים באופן תמידי וללא תלות בשמש, בהפעלת גוף חימום וכן הלאה. מחמם מים הפועל על בסיס תשתית גז ביתית/אזורית, המים עוברים דרך אלמנט המחומם מיידית דרך אש המובערת באמצעות גז ויש לכם מים חמים מיידית, כל הזמן. יקר להתקנה ועלות הפעלה התלויה במחיר הגז. באופן דומה היו בעבר מערכות חימום מים מבוססות בעירת סולר/נפט, אך אלו יקרות ומזהמות מאוד וכבר כמעט ואינן נמצאות בשימוש.

  מחמם מים מיידי (אטמור): פתרון זול, חשמלי ובהתקנה מקומית. מיועד רק למקלחת או לברז. צנרת המים בתוך הבית מחוברת למחמם המים, גוף חימום חשמלי מחמם את המים ומזרים אותם ישירות דרך פתח יציאת המים. זול להפעלה ולהתקנה אבל מספק ביצועים נמוכים, לא נוח לשימוש, עם סיכון בטיחותי לא מבוטל ובאופן כללי יותר חסרונות לעומת יתרונות.

  חימום מים עם משאבת חום: פתרון חכם, מתקדם טכנולוגית ויעיל מאוד אנרגטית וכלכלית. הפתרון האידיאלי למערכות של חימום תת רצפתי, הסקה מרכזית, חימום בריכות שחייה ומתקני ג'קוזי וכן לחימום מי מקלחות וצריכה למבנים גדולים כמו בתי מלון ומבני ציבור אחרים. המים מחוממים דרך תהליך פיזיקלי חכם המוציא מהאוויר החיצוני את החום הקיים בו באופן טבעי, דרך מנגנון חשמלי ופיזיקלי. עובד מעולה גם בטמפרטורות סביבה נמוכות מאוד, יעיל אנרגטית וחסכוני להפעלה לעומת חלופות.

  אם אתם מתקינים בבית, במבנה או בעסק מערכת הסקה מרכזית או חימום תת רצפתי או זקוקים לכמויות גדולות של מים חמים, בעלויות תפעול נמוכות, יעילות אנרגטית גבוהה וטביעת רגל אקולוגית נמוכה לעומת האלטרנטיבות, מערכת מבוססת משאבת חום