הוסף כתבה קטגוריות
 • המאמר החדש ביותר באתר
  ללמוד ערבית מדוברת איך ללמוד לדבר ערבית מדוברת גם אם אתם לא יודעים אפילו מילה אחת בערבית

  בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים מבקשים ללמוד לדבר ערבית מדוברת, כל אחד והסיבה שלו. יש מי שרוצה ללמוד לדבר ערבית כדי לשרת בצבא ביחידות מיוחדות, יש מי שרוצה לעבוד עם…

  המשך
  אודות הכותב
  מאמרים נוספים של הכותב
  גם אתה יכול לכתוב כאן

  מטרת האתר היא להתקדם ולהכיל מאמרים מכל הסוגים וכך לעזור לגולשים בכמה שיותר שאלות ותחומים. על מנת שזה יקרה יש צורך בלא מעט כותבים ומומחים בתחומים שונים.

  אם אתה חושב שאתה יכול לתרום בכתיבת מאמרים בין אם למטרות תרומה בלבד ובין אם למטרות קידום העסק או האתר שלך באמצעות הוספת קישורים ופרטי המידע עליך בתור הכותב, אתה מוזמן ליצור איתנו קשר באמצעות הכפתור למטה ואנחנו נבחן את בקשתך.

  צרו איתנו קשר

  איך מעבדים נירוסטה?

  ניר מרקו
  | 13 בספטמבר 2021 |

  נירוסטה נחשבת למתכת נפוצה במיוחד בתעשיות רבות. מדובר על אחד החומרים האיכותיים ביותר המאפשר הן לצרכנים והן ליצרנים ליהנות מהתכונות האיכותיות על עיבוד נירוסטה בכתבה הבאה.

  רגע לפני הסבר על הליך עיבוד, חשוב להסביר מהי נירוסטה

  רגע לפני שאנו נתחיל בהסבר על עיבוד הנירוסטה, חשוב להסביר מהי. שמה מגיע משמה הגרמני והמשמעות שלו בעברית הוא פלדה בלתי מחלידה. אם כן, שמה הנוסף הוא פלדת אל חלד, שם הנובע מהתכונה הבולטת של פלדת אל חלד – עמידות בפני קורוזיה ההליך האחראי על הופעת חלודה. מדובר על תכונה ייחודית המקנה לה מקום של כבוד בין המתכות השונות.

  בשנים האחרונות נירוסטה הפכה לחומר פופולרי במיוחד בענפי תעשייה שונים ושומר על מקום של כבוד במסגרת השימוש המקורי ייצור כלי מטבח ופיסול. התכונות הייחודיות של פלדת אל חלד הפכו אותה את החומר לבעל משמעות רבה במשך שנים רבות ובעל תפקיד משמעותי בייצור כלים ידידותיים לסביבה.

  הרכיב המרכזי בפלדה הוא ברזל. על מנת לייצר את התכונות הדרושות כמו עמידות או צבע בהיר יש להוסיף לברזל כרום. בשנים האחרונות ניתן לראות גם תוספת של ניקל ופחמן אשר יוצרים את תרכובת הנירוסטה המיועדת לתעשיות שונות. העמידות שלה מפני חלודה מתקבלת בשל תוספת כרום אשר מגיב ביחד עם חמצן והתוצאה היא יצירת שכבת הגנה המונעת חלודה.

  לגבי התכונות של הנירוסטה, כעת נביא פירוט של התכונות:

  • מתכת חזקה במיוחד
  • קלה מבחינת משקל
  • אינה מחליד
  • דוחה הצטברות של לכלוך ואבק

  בשל התכונות הללו ניתן לראות שימושים שונים במתכת הנ"ל בתעשיות שונות כמו למשל תעופה או מזון.

  מה כולל הליך עיבוד נירוסטה?

  הליך עיבוד נירוסטה כולל מספר שלבים ועשוי להיות מורכב בשל תכונות החומר וגם בשל ביצוע שאינו תקין ולכן חשוב ביותר להקפיד על עיבוד מקצועי תוך בחירת ספק איכותי ואמין אשר יוביל לתוצאה הרצויה.

  הנה השלבים השונים של הליך העיבוד:

  • עבודה איטית: בהשוואה למתכות אחרות, בעיבוד נירוסטה עובדים בצורה איטית
  • קירור: יישום של קירור בזמן אמת תוך עבודה
  • עבודה עם ראשי קירור: במסגרת העבודה הספק עשוי לעבוד עם ראשי עיבוד המאפשרים עיבוד עדין ומדויק יותר בהשוואה למתכות אחרות. במסגרת התהליך מתבצעת הסרה של שכבה פחות עבה מחומר הגלם

  למה חשוב לבחור ספק איכותי?

  על מנת שהליך עיבוד יתבצע בצורה הטובה והאיכותית ביותר חשוב לבחור ספק איכותי אשר יציע שירותי עיבוד איכותיים ואמינים. עיבוד חלקי נירוסטה בהתאמה אישית יבטיח את התוצאה הטובה ביותר. עיבוד לפי התאמה ודרישה אישית יוביל לתוצאה הרצויה. כאשר הספק פועל במפעל ייצור ברמה גבוהה תוך דיוק ושימוש בציוד המתאים בין היתר מחרטות או טחינת דיוק מכונה או מכונת קידוח, ניתן להיות בטוחים כי תתקבל התוצאה הטובה ביותר.