הוסף כתבה קטגוריות
 • המאמר החדש ביותר באתר
  ללמוד ערבית מדוברת איך ללמוד לדבר ערבית מדוברת גם אם אתם לא יודעים אפילו מילה אחת בערבית

  בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים מבקשים ללמוד לדבר ערבית מדוברת, כל אחד והסיבה שלו. יש מי שרוצה ללמוד לדבר ערבית כדי לשרת בצבא ביחידות מיוחדות, יש מי שרוצה לעבוד עם…

  המשך
  אודות הכותב
  מאמרים נוספים של הכותב
  גם אתה יכול לכתוב כאן

  מטרת האתר היא להתקדם ולהכיל מאמרים מכל הסוגים וכך לעזור לגולשים בכמה שיותר שאלות ותחומים. על מנת שזה יקרה יש צורך בלא מעט כותבים ומומחים בתחומים שונים.

  אם אתה חושב שאתה יכול לתרום בכתיבת מאמרים בין אם למטרות תרומה בלבד ובין אם למטרות קידום העסק או האתר שלך באמצעות הוספת קישורים ופרטי המידע עליך בתור הכותב, אתה מוזמן ליצור איתנו קשר באמצעות הכפתור למטה ואנחנו נבחן את בקשתך.

  צרו איתנו קשר

  איך תסייע לכם אחות מוסמכת לגיל השלישי?

  ניר מרקו
  | 23 בספטמבר 2021 |

  ככל שאנחנו מזדקנים כך מתברר שלא תמיד אריכות ימים מלווה גם בבריאות טובה. לפעמים זה יכול להיות גם מקרה של תאונה או משבר רפואי שנגרר וההשלכות שלו נמשכות לתוך גיל הזקנה. במקרים רבים מדי מטפלת סיעודית אינה יכולה לעמוד בנטל של טיפול במחלות ובבעיות מסוימות אלא רק להיות כוח עזר. במקרים כאלה יש יתרון רב להעסקת אחות מוסמכת לגיל השליש. זוהי אחות שקיבלה הסמכה לא רק במחלות זקנה כי אם גם בבעיות ספציפיות של גיל זה, כולל בעיות רגשיות וקוגניטיביות והיא יכולה לעזור לבני המשפחה לטפל ביקיריהם טוב יותר מהם.

  מה היתרון של שירות אחות מוסמכת לגיל השלישי?

  במשפחות אכפתיות שדואגות ליקיריהן יש מי שמטפל במבוגרים שנזקקים לטיפול צמוד וגם לסידורים שונים שהשגרה מחייבת. אבל גם הם אינם יכולים לעשות הכל, במיוחד כאשר מדובר בעזרה רפואית במקרים של בריאות רעועה. במקרים אחרים הם כורעים תחת הנטל למרות הרצון הטוב ומרגישים שהבעיות הרפואיות והצרכים של המבוגרים אינם מקבלים מענה ראוי משום שאין להם את הידע הנחוץ ואין להם את היכולת להקדיש את מלוא המשאבים שלהם כמו זמן ומיומנויות לטפל בהם. זהו מקומה של אחות מוסמכת לגיל השלישי לטפל בצורה מקצועית באותו קרוב משפחה, לשביעות רצונו המלאה. הוא יודע שיש מי שנמצא אתו ויודע לטפל בו וכך גם הביטחון שלו גובר והוא מרגיש פחות חרדה שמאפיינת את הגיל הזה מפני בדידות וחוסר האונים שנלווה למצב רפואי מורכב.

  במה יכולה לסייע לאוכלוסייה המבוגרת?

  לא כל האנשים שזקוקים לכך יודעים שהם יכולים לשכור אחות לגיל השלישי ולכן הם לא נעזרים בשירותים המקצועיים שלה. הם מקבלים טיפול רפואי פחות טוב במקרים כאלה כשאין מי שצמוד אליהם ולכן במקרים רבים גם מצבם לא משתפר והם סובלים מבעיות נוספות כתוצאה מהזנחה לא מכוונת. אחות מוסמכת לגיל השלישי יכולה להיות שם בשבילם לא רק לטיפולים רפואיים אלא גם לאבחן, לתת תרופות, לקחת בדיקות, לתאם בין הרופאים לבין המטופל ובני משפחתו, לעקוב אחר מצבו ולתת ייעוץ לבני משפחה שרוצים לבוא לטפל בעצמם ולעזור. היתרון הגדול ביותר הוא שהמידע הרפואי אינו הולך לאיבוד אלא מרוכז על ידי אשת מקצוע שגם יכולה להעביר אותו לצוותים הרפואיים ולכל הגורמים המטפלים.

  טיפול ברווחת הקשיש

  רווחת הקשישים היא שיקול חשוב מאוד בהצמדת אשת מקצוע מתחום הרפואה, משום שלא תמיד מודעים למצבו בהיבטים אלה. לגיל השלישי יש בעיות אופייניות שכוללות גם חרדות מהגיל ומהאפשרויות של החמרת המצב, מבדידות או מהזנחה רגשית מסוימת אם מדובר בקשישים בודדים וחסרי משפחה. במקרים שבהם הם כבר אינם מסוגלים לעזור לעצמם האחות יכולה ליצור קשר עם גורמי רווחה כדי להבטיח שיהיה מעקב וליווי של גורמי רווחה מוסמכים לפי חוק. כך אפשר להבטיח לכל אחד את החיים המכובדים גם בגיל זקנה. אם גם לכם יש צורך בליווי מקצועי לכל צורכי יקירכם, פנו לשירותי "אחות לדרך" לקבלת אחות מוסמכת לביתכם.